Komfort

Promienniki elektryczne i optymalna temperatura pomieszczeń

Do dobrego samopoczucia każdego człowieka, zwłaszcza w zimie, potrzebny jest komfort cieplny. Przecież czujemy się dobrze tylko wtedy, gdy jest nam ciepło. Różni ludzie mają jednak różne potrzeby termiczne, i to co dla jednych będzie wystarczającą temperaturą, dla innych będzie oznaczało temperaturę zbyt wysoką. Przyjęło się jednak, że w pomieszczeniach mieszkalnych temperatura w dzień powinna wynosić ok. 20-21 stopni Celsjusza i 18-19 w ciągu nocy.

W naszym klimacie konieczne jest więc źródło ogrzewania, które zapewni nam taką temperaturę w zimie. Sposobów ogrzewania jest bardzo dużo. Począwszy od węgla, poprzez drewno, gaz, prąd aż po pompy ciepła. Tym razem chciałabym się jednak skupić na promiennikach elektrycznych.

Promienniki elektryczne zasługują na uwagę, gdyż mają sporo zalet. Po pierwsze można je stosować niemal wszędzie. Nie trzeba skomplikowanych instalacji, gdyż wystarczy promiennik elektryczny włączyć do kontaktu. Po drugie grzeją szybko i efektywnie, ponieważ działanie opierają nie na ogrzewaniu powietrza, lecz obiektów, które w danym pomieszczeniu się znajdują. Po trzecie dzięki temu, że grzeją szybko, to nie generują wysokich kosztów, przez co ogrzewanie z ich pomocą jest bardzo ekonomiczne.