Optymalna temperatura

Promienniki elektryczne - cechy ogrzewania.

Jeżeli chcemy dobrze dobrać system ogrzewania musimy brać pod uwagę kilka czynników, takich jak: kubatura (wielość przestrzeni, którą będziemy ogrzewać), czy obiekt jest użytkowany w sposób ciągły, czy będzie wykorzystany w całości lub części. Czy istnieją w pomieszczeniu miejsca niedogrzane z powodu braku centralnego ogrzewania.

Promienniki elektryczne ogrzewa za pomocą promieniowania podczerwonego, co zapewnia ogrzewanie określonej materii, równomierny rozkład temperatur, małe straty spowodowane wentylacją oraz dużą szybkość uzyskania pełnej zdolności grzewczej.

Cechą ogrzewania promiennikami elektrycznymi jest ukierunkowanie energii cieplnej z promiennika, co umożliwia ogrzewanie pojedynczych stanowisk pracy i zapewnia komfort cieplny dla poszczególnych sfer grzewczych w zależności od aktualnych potrzeb. Omawiane urządzenia cechuje: łatwość sterowania i wysoki standard pracy bez świecenia, ruchu powietrza i unoszącego się pyłu.

Ogrzewanie promiennikowe można zamontować w każdym miejscu na ścianie, suficie, podłodze. Nowoczesne wzornictwo i materiały, z których wykonuje się promienniki sprawia nie zakłócają wystroju wnętrza mieszkania, czy hali, czy obiektu sakralnego. Do zainstalowania promienników elektrycznych nie są potrzebne żadne zezwolenia. Można je stosować do ogrzewania pomieszczeń wykorzystywanych okresowo, ponieważ urządzenia szybko zapewnia właściwą temperaturę w pomieszczeniu.

Użytkownicy uważają, że największą zaletą promienników elektrycznych jest bardzo małe zużycie energii przy dużej wydajności energetycznej. Ich właściciel nie musi dokonywać przeglądu instalacji grzewczej, nie ma też konieczności częstej konserwacji, co znaczenie zmniejsza koszty eksploatacji. Producenci zauważyli wzrost zainteresowania promiennikami elektrycznymi, które sprawdzają się w trudnych warunkach - są wydajne, ekonomiczne i nie szkodzą środowisku naturalnemu. Odpowiadają wymaganiom różnych klientów - osób indywidualnych i właścicieli firm.