Czy promienniki elektryczne ogrzeją węzły betoniarskie?

Promienniki elektryczne, w momencie swoich początków na rynku grzewczym, zrobiły prawdziwą furorę i niemal wywróciły cały rynek grzewczy do góry nogami. Przestano zastanawiać się, w jaki sposób obniżyć koszty ogrzewania wielkich pomieszczeń za pomocą zwykłych kaloryferów. Przestano również zastanawiać się, jakie dodatki należą się do pensji pracownikom hal i magazynów, w których zimą panowała naprawdę niska temperatura.

Promienniki elektryczne to niewątpliwie prawdziwa rewolucja na rynku, jednak czy nadają się do ogrzewania wszystkiego? Zastanówmy się na przykład nad węzłami betonowymi. Ich skuteczne i w miarę tanie ogrzanie za pomocą promienników elektrycznych niestety nie jest możliwe. Wymusiło to inne rozwiązanie - budowę układów nagrzewnic do ogrzewania węzłów betonowych.

Takie układy nagrzewnic składają się, jak sama nazwa wskazuje, z kilku połączonych ze sobą nagrzewnic gazowych. Oprócz tego w układzie swoje miejsce ma również piec powietrzny oraz kocioł wodny, a także kilka mniejszych elementów. Wszystko to ze sobą współpracuje, tworząc harmonijną całość i sprawiając, że ogrzewanie węzłów betonowych nigdy nie było ani tak łatwe ani tak tanie.