Promienniki elektryczne wolnostojące - charakterystyka

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje promienników elektrycznych. Najbardziej popularne spośród wszystkich modeli dostępnych zarówno na polskim jak i światowym rynku, są promienniki wolnostojące oraz wiszące. Promienniki wiszące są zazwyczaj podwieszane u sufitu, skąd mogą być nakierowane na dowolny obiekt i dowolne miejsce w pomieszczeniu, a nie zajmują w ogóle miejsca i nie zaburzają harmonii w wystroju pomieszczenia.

Promienniki elektryczne wolnostojące są natomiast chętnie używane wszędzie tam, gdzie ogrzewanie nie musi być zamontowane na stałe. Takich promienników elektrycznych używa się często do ogrzewania wielkich namiotów lub balonów stojących na świeżym powietrzu, pod którymi odbywają się imprezy plenerowe. Ich stałe ogrzewanie nie jest koniecznie, dlatego też wykorzystuje się w nich promienniki wolnostojące.

Ogrzewanie za pomocą promienników elektrycznych wolnostojących jest banalnie proste. Wystarczy umieścić promiennik w odpowiednim miejscu i podłączyć go do prądu za pomocą przedłużacza. Dzięki mobilności tych urządzeń możliwe jest ogrzanie każdego miejsca w pomieszczeniu lub pod namiotem - wszystko dzięki temu, że w każdej chwili możemy przestawić promiennik elektryczny w inne, dowolnie wybrane, miejsce.