Promienniki elektryczne w hodowli drobiu i ogrzewanie „kwokami”

Hodowla drobiu nie jest łatwym przedsięwzięciem. Trzeba zapewnić odpowiednie warunki, aby drób można było hodować i czerpać z tego zysk. Drób mogłoby się wydawać nie jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o hodowle, jednak również kury i kwoki muszą mieć zapewnione dobre warunki do wzrostu i rozwoju.

Zapewnienie odpowiednich warunków jest w hodowli drobiu sprawą kluczową. Wtedy drób ma szansę szybciej dojrzeć. Ważne oprócz odpowiedniego pokarmu dla drobiu jest zapewnienie mu odpowiednich warunków termalnych. Temperatura jest w kwestii hodowli drobiu sprawą kluczową, a właściwą temperaturę w kurniku pomogą nam utrzymać promienniki elektryczne.

Promienniki elektryczne to bardzo wydajne urządzenia grzewcze. Można z pewnością liczyć na ich sprawność i bezawaryjne działanie. Ma to ogromne znaczenie w przypadku ogrzewania hal i pomieszczeń przeznaczonych do hodowli drobiu.

Hodowla drobiu to wymagające dość zajęcia, które wiąże się z tym, że trzeba drobiu zapewnić odpowiednie warunki. Szczególnie ważne są zwłaszcza warunki termalne. Bez zapewnienia drobiu odpowiedniej temperatury nie ma mowy o tym, by zwłaszcza kurczęta mogły przeżyć się i rozwinąć.

Stąd w hodowli drobiu stosuje się tzw. ogrzewanie kwokami. Oczywistą sprawą jest to, że małe kurczęta potrzebują ciepła, które w naturalny sposób zawsze zapewnia młodym pisklętom matka, czyli kwoka. W hodowli drobiu trzeba ją jakoś zastąpić. Udaje się to tylko i wyłącznie dzięki temu, że naturalne ogrzewanie matki-kwoki zastępuje się specjalnymi promiennikami elektrycznymi.