Promienniki elektryczne potrzebne do kurtyn powietrznych.

Jeśli ktoś potrzebuje zamówić zaprojektowanie i wyprodukowanie kurtyny powietrznej to znaczy, że doskonale wie do czego one służą. Zanim takową się zamówi warto zapoznać się z ich głównym przeznaczeniem. A cele, dla jakich się je tworzy są bardzo podobne do przeznaczenia kurtyn, które wiesza się w teatrze. Mają one zasłonić jedno od drugiego, oddzielić, sprawić, żeby nie było połączenia.

Dokładnie tak jest w przypadku kurtyn powietrznych. Powstają one z dwóch głównych części. Najczęściej są to promienniki elektryczne oraz dmuchawy nadmuchujące i powiększające moc gorącego promieniowania, jakie wydziela się z promienników elektrycznych.

Urządzenia te można znaleźć wszędzie tam, gdzie dochodzi do bardzo częstych wymian powietrza, a więc tam, gdzie na przykład bardzo często otwierają się drzwi. Duże, wielkogabarytowe budynki, hale, magazyny, galerie handlowe, sklepy, uliczne butiki. Wszędzie tam na wejściu powinno się zainstalować kurtynę powietrzną. No ale nadal nie wyjaśniliśmy celu takiego montażu.

To jednak banalnie proste. Jeśli zimą często wchodzi się do jakiegoś pomieszczenia to następuje w nim wytracanie ciepłego powietrza. Kurtynę montuje się na wejściu. Promienniki elektryczne wydalają ciepło za pomocą promieni podczerwonych a dmuchawa nadmuchuje je pionowo w dół. Strumień powietrza jest tak silny, że z zewnątrz do środka nie dostaje się zimne powietrze.

Kurtyny powietrzne świetnie spisują się również latem, kiedy w pomieszczeniu staramy się klimatyzować ciepłe powietrze. Wówczas przy otwieraniu drzwi nadmuch będzie na zimno, tak aby gorące powietrze nie dostało się do środka.