Promienniki elektryczne w hodowli drobiu

Szczęśliwy drób to gwarancja smacznego obiadu. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że kurczaki, które możemy kupić w supermarketach, nie są przetrzymywane w odpowiednich warunkach - takich, które mogłoby sprawić, że mięso otrzymane z tych zwierząt smakowałoby naprawdę dobrze. To jednak nieodłączny element masowej produkcji - obniżenie jakości. Pytanie tylko, jak bardzo ta jakość się obniża i jak można temu zapobiec.

Szczęśliwy drób to przede wszystkim ten, który wychowywany jest przez mamę - kurę, może jeść, co mu się podoba i mieszka w odpowiednich dla niego warunkach, przede wszystkim w cieple. Na to wszystko w masowej produkcji jest tylko jedna rada - promienniki elektryczne. Ich montaż może naprawdę zdziałać cuda. To właśnie promienniki elektryczne odpowiadają między innymi za działanie popularnych „kwok” ogrzewających zwierzęta.

Montaż promienników elektrycznych w kurniku zapewni ptakom także jednolitą temperaturę, odpowiednią dla ich potrzeb. Promienniki elektryczne bardzo szybko się nagrzewają, a następnie są w stanie bardzo długo utrzymywać temperaturę na odpowiednio wysokim poziomie, bez żadnych znaczących strat energii. Dzięki temu możemy zapewnić naszym kurczakom odpowiednie warunki rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.